e
sv

Karavan Severlerin Vazgeçemeyeceği En İyi 5 Kamp Alanı

1638 Okunma — 16 Mart 2023 09:51
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaşamakta olduğumuz şehirler bizlere büyük kolaylıklar sağlasa da bazı zamanlarda son derece yorucu olabiliyorlar.  Özellikle çalışmakta olduğumuz iş stresliyse şehir hayatı çekilmez bir hâl alıyor. Bu tarz bir yaşantıya sahip olan bireyler ellerine geçen ilk fırsatta kaçamak yapmak istiyorlar.

Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmak için fırsat kollayan dostlar genellikle karavan kamp yerleri hakkında araştırmalar yapıyor. Yapmış oldukları araştırmalar sonucunda ilk fırsatta sessiz, sakin ve huzur dolu mekânlara doğru yola çıkıyorlar.

Sizler de stresli, monoton ve sıkıcı ortamlardan yorulduysanız hazırlamış olduğumuz karavan kamp yerleri listemize göz atabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan ilk kamp durağımızla yolculuğumuza başlayalım.

1-      Göksu Tabiat Parkı

Doğasever dostlar için bu adres adeta biçilmiş bir kaftan gibi. Bu park Bolu ilinde yer alıyor. İçinde barındırdığı birçok güzellik sayesinde ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Özellikle sahip olduğu kamp alanları, yeşillikleri ve gölü sayesinde doğa severlerin buluşma merkezi hâline gelmiş durumda.

Karavan kamp yerleri arasında ilk sırada yer almasının en büyük sebeplerinden biri ise karavanınız için açıklık alanların yer almasıdır. Tabii ki bu açıklıklar özel olarak karavanlar için ayrılmamıştır. Fakat karavanlar bu açıklık alanlara oldukça rahat bir şekilde konumlandırılabilir. Eğer yanınızda çadırlarınız varsa ormanların derinliklerine doğru yolculuğa çıkarak çok daha sessiz kamp alanlarına ulaşabilirsiniz. Fakat ormanın iç kısmına karavanınızla girmeniz son derece tehlikeli olduğundan dolayı bizler tavsiye etmiyoruz.

Ayrıca çocuklar ve gençler için tasarlanmış olun bisiklet yolları bulunuyor. Karavanınıza alacağınız bisikletler sayesinde ailenizle güzel bir bisiklet gezisi yapabilirsiniz.

Balık tutmak isteyenler, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler, rafting severler, yamaç paraşütü ile göklerde özgürce süzülmek isteyenler; kısacası Göksu Tabiat Parkı herkes için uyumlu ve eğlenceli bir alandır. Dilediğiniz etkinliği gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak konuma ulaşabilirsiniz.

2-      Şahinler Tabiat Parkı

Hem doğa ile iç içe olayım, hem de ulaşımı kolay olsun diyenler buraya. Şahinler Tabiat Parkı tam size göre. Özellikle karavan severlerin hoşuna gidecek bu alan anayolun hemen yanında yer alıyor. Karavan kamp yerleri arasında ulaşımı oldukça kolay olduğu için listemizin ikinci sırasında bulunuyor. Karavanınızı park yerine park ettikten sonra çadırlarınızı kurabileceğiniz alanlara ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda doğanın derinliklerine de eşsiz bir adım atabilirsiniz. Dilerseniz ormanın derinliklerinde kamp kurabilirsiniz isterseniz de yürüme mesafesinde bulunan karavananıza geri dönerek konaklayabilirsiniz.

Kızılcahamam’da bulunan bu kamp alanında yüksek dağlar, yemyeşil ormanlar ve çok daha fazlası yer alıyor. Bu alan kışın çok daha güzel olabiliyor. Bu bilgiyi vermeden geçmek istemedik. Buraya tıklayarak konuma ulaşabilirsiniz.

3-      Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Sahip olduğu güzellikler saymakla bitmez. Uçsuz bucaksız yeşilliğinin yanı sıra oldukça büyük bir de gölü bulunuyor. Bu gölün içinde kanolar ile yüzme fırsatınız bulunuyor. Artvin’de yer alan bu park Borçka ilçesine yaklaşık 30 km uzaklığı bulunuyor. Yani Artvin’e yolunuz düşerse kesinlikle bu güzelliğe uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Karavan kamp yerleri arasında oldukça sevilen bu parkta konaklamak ne yazık ki ücretli. İsterseniz karavanla isterseniz de kamp çadırlarında konaklayabilirsiniz. Burada fiyat vermek pek doğru değildir. Sizlerin de tahmin edeceği üzere günümüzde fiyatlar son derece değişkenlik göstermektedir. Buraya tıklayarak konuma ulaşabilirsiniz.

4-      Kaş Evren Camping

Hem denize gireyim hem de mis gibi kampımı yapayım diyen kişiler için en doğru adreslerden birisi Kaş Evren Camping alanıdır. Karavan kamp yerleri sıralamasında kendisine yer bulan bu kamp alanı gidenleri oldukça memnun ediyor. Tabii ki çoğu kamp alanında olduğu gibi konaklama için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Karavan ile giden tatil severler için özel alanlar bulunuyor. Bundan dolayı karavan ile rahat bir şekilde konaklamak isteyenler kesinlikle bu alana uğramalılar. Buraya tıklayarak konuma ulaşabilirsiniz.

5-      Gökçetepe Tabiat Parkı

Kamp yaparken rahat olayım diyenler için adeta özel olarak tasarlanmış bir alandır. Çevresinde birçok market yer alıyor. Ayrıca tuvaletleri ve duşları bulunuyor. Tabii ki çok popüler bir kamp alanı olduğundan dolayı tuvaletler ve duşlar oldukça yoğun oluyor. Uçsuz bucaksız ormanı ile birleşen denizi sayesinde birçok doğa severin favorisi olmayı başarıyor.

Tabii ki birçok kamp alanında olduğu gibi konaklamak bu alanda da ücretli. Fakat ödeyeceğiniz tutara değeceğini garanti edebiliriz. Buraya tıklayarak konuma ulaşabilirsiniz.

Diğer kamp yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Eskişehir Gezilecek Yerler (1) | KÜÇÜKELMALI TABİAT PARKI
  1 yıl önce

  […] Karavan Severler İçin 5 Kamp Alanı yazımızı da okuyabilirsiniz. […]

  yorum beğen
 • Küçük Bir Keşif Alanı – Soğucak Yaylası – Yayla Kampına Özel
  1 yıl önce

  […] Diğer kamp – gezi yazılarımız için tıklayınız […]

  yorum beğen
 • EGE'DE KARAVAN KAMPI YAPILABİLECEK 3 YER VE YORUM
  1 yıl önce

  […] -KARAVAN SEVERLER İÇİN EN İYİ 5 KAMP YERİ […]

  yorum beğen
 • Karavan kampı yapabileceğiniz 3 yer , olumlu ve olumsuz yönü
  1 yıl önce

  […] Diğer karavan kamp alanı tavsiyelerimiz için tıklayınız. […]

  yorum beğen
 • En güzel 5 kamp yeri için son çağrı ! last call. Nisan ay
  1 yıl önce

  […] alan 5 ayrı koy ile eşsiz bir manzaraya sahip Akkaya; bünyesinde 300’ü aşkın çadır, 70 karavan kapasitesi ile spor severler için çocuk parkı ve basketbol sahası […]

  yorum beğen
 • Görmeniz gereken en iyi 5 koy- Bakir koylar nerede-Tekne
  1 yıl önce

  […] Bu yazımızı okuduysanız sizi bir de karavan gezileri yazımıza davet ediyoruz Okumak için Tıklayınız. […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Karavan Severlerin Vazgeçemeyeceği En İyi 5 Kamp Alanı