e
sv

Sahil Kamp -İstanbul’a En Yakın Kamp Alanı – 10 Ücretsiz Kamp Yeri

535 Okunma — 09 Mayıs 2023 16:03
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sahil Kamp – İstanbul’a en yakın kamp alanı ve sahil kamp alanları dikkat çeken tatil yerleri ile yılın her mevsimi misafirleri ağırlıyor. Ücretsiz kamp alanları içerisinde yerinizi almadan önce ulaşım ve diğer özellikleri incelemeniz tavsiye edilir. Şehirden uzaklaşarak huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler, geçmeden kamp ayrıcalıklarını elde edebilir.

1-)Belgrad Ormanı Kamp Alanı – En yakın kamp alanı

İstanbul a en yakın kamp alanı statüsünde ilk sırada Belgrad Ormanı Kamp Yeri yer alıyor. Orman içerisinde yapacağınız kamp sayesinde çok güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

İstanbul’un en büyük ormanı niteliğindeki Belgrad Ormanı, önceden kontrol ettiğinizde, kalabalık olmayan bir alandır. Sessiz çevresi ve yol üzerindeki kamp çadırı ile doğanın içerisindeki yerinizi alabilirsiniz.

En yakın kamp alanı - sahil kamp

2-)Kıyıköy Kamp Alanı 

Kıyıköy Kamp Alanı, Çerkezköy’e iki saat mesafede bulunan bir kamp yeri olarak sıkça tercih ediliyor. Kamp yerinin sahil kenarı olması nedeniyle güvenli bir deniz kullanımı da yapabilirsiniz. Banyo, tuvalet, yeme içme ürünleri vs. bu alanda bulabilirsiniz.

Kıyıköy Kamp Alanı temel ihtiyaçları gidermenize uygun bir alan olarak kültürel açıdan da dikkat çekmektedir. Dilerseniz tatiliniz sürerken çeşitli tarihi mekanları gezme ve görme olanağı bulabilirsiniz. Örneğin eski dönemlerden kalan cami ve manastırları görme imkânınız olacaktır.

3-) Ağva Kilimli Koyu Kamp Yeri – Sahil Kamp

Kilimli Koyu üzerinde yer alan Ağva Kilimli Kamp Alanı’na mutlaka gelmeniz tavsiye edilir. Ağva’nın meşhur kamp alanında çok güzel zaman geçirebilir, unutulmaz anılar bırakabilirsiniz. Ayrıca Ağva Kilimli denizini mutlaka değerlendirmelisiniz. Yeşillik ve bolca nehir sizi bekliyor.

Kamp alanındaki temel ihtiyaçları gideren ortak alanları kullanarak Ağva gezilerine çıkabilirsiniz. Gezilecek yerleri bakımından son derece zengin olan Ağva, tatilciler açısından etkili seçenekler sunacaktır. Kamp alanı seçerken çok sayıda seçim olanağı da sizleri bekliyor.

4-)Hacılı Şelalesi Kamp Alanı– En yakın kamp alanı

Hacılı Şelalesi Kamp Alanı İstanbul kamp yeri denince akla gelen bir başka önemli nokta denebilir. Yürüyüş severler için bu alan itinayla önerilmekte ve yakın konumuyla da kolaylık sağlıyor.  Hacılı Şelalesi civarında konaklama alanı ve gezi imkânını bu tatille değerlendirebilirsiniz.

Hacılı Şelalesi’ne kamp için geleceğinizde bir miktar temkinli gelmekte fayda olabilir. Temel ihtiyaçları da sağlayacağınız alan bulmak için bir miktar araştırma yapmak gerekecektir.  Ancak birçok yere yakın mesafede olacağınız için dilediğiniz kadar konaklama imkânı bulabilirsiniz.

5-)Şarköy Uçmakdere Kamp Alanı

Uçmakdere Kamp Alanı İstanbul’dan kısmen daha uzak bir rotada kamp isteyenler için ideal olabilir. Tekirdağ Şarköy’de yer alan Uçmakdere Kamp Alanı deniz ve doğayı bir arada sunuyor. Özellikle hafta sonu birkaç gün gezi ve kamp planlarınız varsa bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Uçmakdere Kamp Alanı köy içerisinden ulaşılan bir yer ve yakın mesafede birçok seçeneğe sahip olabilirsiniz. Şehirden yakın mesafe uzaklaşacağınız bu tatil size iyi gelecektir.

6-)Darlık Barajı Kamp Yeri

Darlık Barajı İstanbul kamp yerleri arasında bir başka önemli seçenek denebilir. Şile civarında bulunan Darlık Barajı Kamp Alanı balık tutmayı sevenler için de ideal olabilir.

Darlık Barajı çok fazla bilinmemesine rağmen birçok kişi tarafından rutin şekilde ziyaret alıyor. Yaz aylarında sakin bir alan arayanlara özel şekilde bölgede kamp yeri kurabilirsiniz. Önemli olan bir nokta, temel ihtiyaçlar için hazırlıklı olmalısınız. Yakınlardaki birçok yerden temel ihtiyaçları gidereceğiniz alan görebilirsiniz.

7-)Mudurnu Sülüklü Göl Kamp Yeri

İstanbul’un güneyine doğru bir rotada kamp yeri aradığınızda, Bolu Mudurnu Sülüklü Göl en ideal alanlardan biri olacaktır.  Sülüklü Göl’e gelmek için bir miktar yol sürmeniz gerekebilir. Bazı tatilcileri büyüleyen bu alan, sakinlik aradığınızda kaçacağınız etkili bir mekân olabilecektir.

Mudurnu Sülüklü Göl Kamp Alanı’na geldiğinizde birçok yürüme alanı yanında eşsiz bir manzara sizi bekliyor. Gece saatlerinde havanın serinlediğini de ekleyerek önlemli gelmeniz tavsiye edilir. Burada dilerseniz bisiklet turu da yapma imkânınız olacaktır.

8-)Korunaklı Yenice Ormanları 

Kamp alanları denince önemli rotalardan bir başkası Yenice Ormanları’dır.  Şelaleler ve daha birçok doğal güzelliği bulacağınız Yenice Ormanları yürüme ve bisiklet için de son derece ideal olacaktır. Kamp yerleri, dağcılık faaliyetleri, Şeker Kanyonu gezisi çeşitli hayvan türleri bu alandaki önemli detaylardır.

Yenice Ormanları Bölge Dünya Doğayı Koruma Vakfı kapsamında korunması gereken yerler niteliğindedir. Dolayısıyla kamp yeri için oldukça etkili bir alternatifi değerlendirmiş olursunuz.

9-)Karadeniz Kıyısı &Kilyos Kamp Alanı – Sahil Kamp

Kilyos Kamp Alanı ormanlık bir alan içerisinde ve Karadeniz kıyısında kamp yapmak isteyenler benzersiz bir tatil yapabilir. Keşfedeceğiniz birçok yer olan Kilyos Kamp Yeri, şehir kalabalığı ve stresten uzaklaşmak isteyenler için ideal olacaktır.

Kilyos Kamp Yeri’ne geldiğinizde sizi benzersiz bir doğa karşılar. Aileler, akrabalar veya iş arkadaşları gibi çevrenizle beraber bu alanı güvenle tercih edebilirsiniz.

10-)Düzce Pürenli Yaylası Kamp Yeri

İstanbul’a komşu yerlerde kamp için Düzce Gölyaka ilçesindeki Pürenli Yaylası etkili bir sonuç olabilir. Yüksek rakım bir alanda kampın keyfini bu yerde çıkarabilir ve temiz havanın tadına varabilirsiniz. Hafta sonları, ara tatiller ve özellikle yaz aylarında serinlemek için mükemmel bir çözüm olabilir.

Adeta temiz bir doğayla kucaklaşacağınız yaylada, soğuk havaya karşı biraz önlem almak faydalı olacaktır. Yüksek rakım nedeniyle yabani hayvanları yanınıza çekmemeye de gayret etmelisiniz.  İstanbul Kamp alanı çevresinde kendi yiyecek içeceklerinizi hazırlıklı olarak bulundurmanız önerilir.  

İstanbul Marmara – Gençlik Spor Bakanlığı

AKDENİZ’DE MÜTHİŞ BİR KARAVAN KAMPI DENEYİMİ İÇİN 3 YER

Sıradaki içerik:

Sahil Kamp -İstanbul’a En Yakın Kamp Alanı – 10 Ücretsiz Kamp Yeri