e
sv

Vizesiz Balkan Ülkeleri : Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler

614 Okunma — 03 Mayıs 2023 09:09
avatar

Editor

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

vizesiz balkan ülkeleri

Keyifle bir gezi planlaması yapmak istiyorsanız öncelikle vizesiz balkan ülkeleri hakkında bilgi alabilir ve buna bağlı olarak da gezi planlaması yapabilirsiniz. Birçok ülkene yazık ki vize istemektedir. Sizler için araştırdığımız bazı ülkeler ise vizesiz bir şekilde seyahat izni vermektedir. Pasaport almadan bu yerleri keyifle gezme imkanına da sahip olacaksınız.

Buralara gitmek için evrak toplama ile uğraşmanıza da gerek kalmayacak. Keyifle gezebilir ve bu güzel yerlerin keyfine de dilediğin gibi varabilirsin. Oldukça keyifli bir tatil planı yapmak istiyorsan hem bu güzel yerleri gezebilir hem de vize almadan bu güzel yerlerin keyfini de doyasıya çıkarabilirsin.

Birbirinden güzel ülkeler her yıl birçok kişinin gitmek istediği yerler arasında bulunmaktadır. Bu ülkelere pasaportsuz bir şekilde girebilir ve dilediğin gibi de keyfini çıkarabilirsiniz. Eğlenceli ve güzel vakit geçirecek ve bu yerden siz de çok memnun kalacaksınız.  Evrak hazırlamakla uğraşmayın ve siz de vizesiz tatil imkanlarına bakın. Bu yerlerden siz de çok memnun kalacaksınız.

1-Vizesiz Gidilecek Yer Saraybosna, Bosna Hersek – Vizesiz Balkan Ülkeleri

Burası birçok kişinin duyduğu ve mutlaka gitmek istediği yerlerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Burası tarihi geçmişi ile ve güzelliği ile birçok kişinin mutlaka gitmek istediği yerler arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda sıcak kanlı insanları ve leziz yemekleri ile de gidenleri kendisine aşık etmeyi başaran yerler arasın bulunmaktadır.

Siz de bu yere vizesiz bir şekilde gidebilir ve Bosna Hersek gezisi vizeye gerek duymadan bu güzel yerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Sokakları ve tarihi yerleri ile gezilecek yerler arasında birçok kişinin de favorisi olmayı başarmıştır.  Acı bir geçmişe sahip olan bu ülke sizlere duygu dolu anlar da yaşatacak.

2-Sırbistan Gezisi | Vizesiz Balkan Ülkeleri

Bu şehri tarihi derslerimizde de mutlaka duymuşsunuzdur. Avrupa havasının çok iyi bir şekilde hissedildiği bu yer birçok kişinin de severek tercih ettiği ve vizesiz bir şekilde gidebildiği şehirlerdendir. Burada aynı zamanda Osmanlıya ait olan birçok mimari yapıyı da bulabilirsiniz. Tarihi geçmişi ile aklınızı başından alacak bu güzel yere siz de mutlaka bir şans vermeli ve buraya gitmelisiniz.

Sırbistan vize istemeyen ülkelerden biri olduğu için buraya gönül rahatlığı ile gidebilir ve bu güzel yerin keyfini de doyasıya çıkarabilirsiniz. Çok keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirecek buradan da oldukça memnun kalacaksınız. Her geçen yıl popülaritesi artan bu yer turist almaya da devam etmektedir.

3-Ohrid, Kuzey Makedonya | Vizesiz Balkan Ülkeleri

Bu şehir doğal güzellikleri ile sizi etkisi altına alacak harika yerlerden biridir. Bu yere vizesiz bir şekilde gidebilir ve bu güzel yerin keyfini de doyasıya çıkarabilişiniz. Birbirinden güzel ve etkileyici mimari yapıları ile de Ohrid vizesiz gezi sürecinde gidebilecek birçok yer bulacaksınız.

Burası güzellikleri ile sizleri büyüleyecek ve masal gibi bir yerdeymişsiniz gibi hissettirecek. UNESCO dünya miras listesinde yer alan Slav manastırı ise görülmeye değer yerlerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu güzel yerlere mutlaka gitmeli ve burayı doyasıya gezmelisiniz.  Pasaportsuz Ohrid gezisi ile siz de gezinin keyfini yaşayacaksınız.

4-Kotor, Karadağ

Eğer siz de fiyort kıyı tipine benzeyen kıyısı ile insanların dikkatini çekmeyi başarmış bu yere gitmek istiyorsanız buraya pasaportsuz bir şekilde kolayca ulaşabilirsiniz. Tarihi bir liman şehri olmasıyla birçok kişinin merak ettiği gidenlerin ise hayran kaldığı şehirlerden biridir.

Aynı zamanda siz de Vizesiz Karadağ gezisi yapabilir ve buranın keyfini de doyasıya çıkarabilirsiniz. Burası etkileyici plajları ile de insanların dikkatini çekmeyi başarmış alanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Önemli tatil merkezlerinden biri olması nedeniyle de dikkatleri üzerinde çeken güzel alanlardan biri olarak karşımıza çıkar.

5-Mostar, Bosna Hersek

Birçok kişinin adını duymuş olduğu Mostar köprüsü dikkatleri üzerine çeken köprülerden de biridir. Osmanlı izlerini taşıyan bu köprü her zaman gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Ayrıca burası hem tarihi yapısı hem de meşhur yemekleri ile insanların dikkatlerini çekmeyi başarmış yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birçok kişinin severek gittiği bu yere vizesiz bir şekilde gidebilir ve buranın keyfini de dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Vizesiz Mostar gezisi yapmak istiyorsanız bunun için daha fazla beklemeyin hemen siz de harekete geçin. Bu yeri siz de çok sevecek ve beğenerek de gezeceksiniz. Doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile insanları etkilemeyi başaran nadide şehirlerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır: siz de bu güzel yere mutlaka gitmelisiniz

6-Tiran, Arnavutluk

Burası da vize istemeyen güzel ve etkileyici şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Caddeler, sokaklar ve daha birçok yeri ile sizi etkilemeyi başaracak olan bu güzel yere siz de mutlaka gitmeli ve bu güzel yeri karış karış gezmelisiniz. Aynı zamanda hareketli gece hayatı ile de birçok kişiyi etkilemeyi başarmıştır. Siz de burayı keyifle gezecek ve dokusunu çok seveceksiniz.

Mutlaka bu yere bir şans vermeli ve bu yerin keyfini de doyasıya çıkarmalısınız. Etkileyici atmosferi ile gidenleri kendine hayran bırakmayı başaran yerlerden biri olarak da karşımıza çıkar. Vizesiz Tiran Arnavutluk Gezisi yapabilir ve siz de burayı dilediğiniz gibi doyasıya gezme imkanı yakalayabilirsiniz.

7- Prizren, Kosova

Gezmeye karayolundan başlıyorsanız ilk duraklarınızdan olması gereken bir balkan ülkesi olan Kosova , Makedonya’ya 1 saatlik mesafededir. Sırbistan ve Makedonya’nın sınır komşularıdır. Ancak son günlerde Sırbıstan ile Kosova geçişleri arasında bazı pürüzler olabilmektedir.

Üsküp, Kuzey Makedonya Gezi Yazımız İçin Tıklayınız 🙂

Balkan Konsoloslukları Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız

Sıradaki içerik:

Vizesiz Balkan Ülkeleri : Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler