e
sv

Aileniz ve Sevdiklerinizle Karavan Kampı Yapabileceğiniz 3 Yer

755 Okunma — 31 Mart 2023 08:14
avatar

Editor

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aileniz ve sevdiklerinizle karavan kampı yapabileceğiniz o 3 yeri sizler için derledik. Stresli ve yorucu şehir hayatı, yaşlı ya da genç fark etmeksizin birçok insanı kendini dinlemeye, sakin ve doğal yaşama yönelmeye sevk etti. Bundan dolayı imkanı ve vakti olanlar karavanları ile doğal ve sessiz alanlarda kamp yapmaya başladı ve her köşesi doğal güzelliklerle çevrili ülkemizin bazı bölgeleri karavan kampı yapanların uğrak yeri oldu. Peki bu bölgeler neresi?

Bölgelerin karavan kampına ve beklentilerinize uygun olumlu yönleri ile birlikte, deneyim sahiplerinin aktardığı olumsuzluklar neler? Ulaşım ve imkanlar nasıl? Gibi arttırabileceğimiz birçok soruya yanıt vereceğimiz yazımızda, Türkiye’de sevdiklerinizle huzurlu ve doğal yaşamı sonuna kadar hissedebileceğiniz, kendinizi dinleyerek adeta “deşarj” olmanızı sağlayacak en uğrak 3 yeri derleyeceğiz.

1-)YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI – BOLU

Kamp alanları arasında belki de ismi en çok duyulan konumlardan biri olan Yedigöller Milli Parkı, Bolu’ya 42 km uzaklıkta bulunmakta. Doğal güzellikler açısından eşsiz güzelliğe sahip bu alanda kampınızı yaparken çeşit çeşit ve hepsi birbirinden güzel ağaçlar arasında ortamla bütünleşebilir , yeşilliklerin büyüleyici doğasının arasında gezinirken, adeta bir giysi tasarımına son şık dokunuş olabilecek göletin etrafında kartpostallık fotoğraflarla deneyiminizi ölümsüzleştirebilirsiniz.

Karar verdiniz ve Yedigöllere doğru yola çıkacaksınız. Peki sizi orada ne bekliyor olacak? Yedigöller lokasyonunun olumlu ve olumsuz yönleri neler?

OLUMLU YÖNLERİ OLUMSUZ YÖNLERİ

Alanda tuvalet, su ve elektrik mevcut.o Duş imkanı mevcut değil.
Yıl boyunca hizmet vermekte. En güzel dönemler ise ilkbahar ve sonbahar aylarında yaşanmakta.o Kışın alanın buzlanması nedeniyle virajlı yollarda güvenlik açısından kış lastikleri olmazsa olmaz.
Atıştırmalık bir şeyler bulabileceğiniz küçük bir işletme bulunmakta.o Alana yakın market bulunmamakta.
Lokasyonda Çadır ve ücretli bungalov evlerde de kamp yapabilirsiniz.o Alanda ateş yakmak ve mangal yapmak yasak.
Yedigöller çok büyük bir alana konumlandığı için keşfetmeyi sevenler için ideal bir bölge.o Alanın büyük olması nedeniyle, kampa tam tedarikli gelmeyen kişilerin, eksik ihtiyaçlarını karşılamaları biraz zorlayacak.
Yedigöller Milli Parkı kamp alanı için Buraya Tıklayınız

Yedigöller bölgesi her kampseverin en az bir kere gidip görmesi gereken bir yer. Doğanın masalları andıran büyüleyici görünümünü daha sonra da anımsayabilmek için anılarınızı ölümsüzleştirmeyi unutmayın. 🙂

Yedigöller Milli Parkı – Bolu

2-) KARAGÖL TABİAT PARKI-İZMİR

Doğanın sunduğu bir diğer güzel alan olan Karagöl Tabiat Parkı, İzmir’e 37 km. uzaklıkta konumlanıyor.

Şehir merkezine yakın konumda olması ve sunduğu imkanlar Karagöl Tabiat Parkının popüler bir yer olmasını sağlamakta.

Örneğin, kamp yerlerinde pek rastlanılmayan çocuk parkının Karagöl Tabiat Parkında var olması dolayısıyla İzmir’de karavan kampı yapmak isteyen çocuklu aileler için tercih edilesi bir yer haline gelmekte. 🙂

Karagöl Tabiat Parkına gittiniz ve dönüş yolundasınız, deneyimlerinize yönelik önfikir olması için, bölgenin olumlu ya da olumsuz konularına bakalım.

OLUMLU YÖNLERİ OLUMSUZ YÖNLERİ

Alanda tuvalet, su, elektrik ve market bulunmakta. Çocuklu aileler için de çocuk parkı olması bölgeyi ayrıca cazip kılıyor.o Alanda telefon ve internet şebekesi her zaman istenildiği gibi olamayabilir. Bunu bilerek hareket etmekte fayda var.
Mangalseverlere müjde! Bu alanda ateş yakmak serbest. ◆v:o Bölgenin şehre yakınlığı, çocuklu aileler için tercih edilesi bir yer olması ve piknik için gelenlerin de olması nedeniyle bazı günlerde alana giden ve kalabalıktan hoşlanmayan kişiler tatmin olmayabilir.
Karagöl Tabiat Parkı lokasyonu için Buraya Tıklayınız
karavan kampı

Tercihinizi Karagöl Tabiat Parkından yana kullandıysanız, kamp düzeninizi kurmanızın ardından, gölün etrafındaki kısa yürüyüş rotalarında keyifle yürümeyi unutmayın.

3-) ŞAHİNLER TABİAT PARKI – KIZILCAHAMAM/ANKARA

Şahinler Tabiat Parkı- Kızılcahamam

Bu karavanı yalnızca denize yakın yerlerde mi kullanacağız, bizim de kullanabileceğimiz yer yok mu diyen başkentlileri duyar gibiyiz. 🙂 İşte karavan kampının deniz ya da mevsim önemli olmaksızın her yerde ve her zaman yapılabileceğini gösteren yerlerden birine geldik; Şahinler Tabiat Parkı.

Karavanınızla yola koyuldunuz ve Şahinler Tabiat Parkına doğru gidiyorsunuz. Peki orada sizi neler karşılayacak?

OLUMLU YÖNLERİ OLUMSUZ YÖNLERİ

Kamp alanında tuvalet, su bulunmaktadır. Ateş yakmak da serbest.o Bölgede elektrik konusunda sorun yaşayabilirsiniz.
Park İstanbul-Ankara otoyolunda olduğu için ulaşım oldukça kolay.o Buraya gelirken yanınızda ihtiyacınız olacak suyu getirmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bölgede akan suların kumlu olduğunu söyleyenler bulunmakta.
Kışın bölgedeki gölet donmakta. Yazın da ağaçlar, bitkiler ve gölet eşsiz bir güzellik sunmakta. Yani fotoğrafseverler her mevsim farklı bir tadı olan görüntüler elde edebilir. 🙂o Karasal iklim olduğundan dolayı kışın gidildiğinde gecenin soğukluğunu önlemek için yanınızda yakacak bulundurmalısınız.

Ulaşımın kolaylığı nedeniyle birçok kişinin sık sık uğradığı Şahinler Tabiat Parkında, çeşitliliğin ve renk ahenginin verdiği pozları adeta bir belgeselci edasıyla görüntülerken, bölgeyi bisikletle turlamanız da son derece keyifli olacaktır. 🙂

Şahinler Tabiat Parkı – Kızılcahamam

Yazımız sonuna geldiğimizde, paylaştığımız bu yerler olsun ya da başka bir bölgeye gitmeye karar vermiş olun fark etmeksizin, ücret ve giriş çıkış saatlerini arayıp öğrenmeniz de yararınıza olacaktır. Doğanın bizlere sunduğu güzelliklere bir teşekkür olarak etrafı temiz tutarak kamp yapmamız gerektiğini unutmayalım. Şahinler Tabiat Parkı lokasyonu için Buraya Tıklayınız!

Gittiğiniz her kamp alanı, umarız huzur yapbozunuza ait en önemli parçalardan olur ve her dönüş yolunda yeni keşfedeceğiniz yerler için sabırsızlıkla yola koyulma isteğinizi arttırır. Keyifli kamplar!

Diğer karavan kamp alanı tavsiyelerimiz için tıklayınız.

 • Çekme Karavan mı Moto Karavan mı? Avantaj ve Dezavantajları
  1 yıl önce

  […] diler , okumak isterseniz Türkiye’de en güzel karavan kamp alanları yazımız için Buraya Tıklayabilirsiniz! ve daha fazlası için sitemizdeki diğer gezi ve karavan yazılarını okuyabilir , katkı […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Aileniz ve Sevdiklerinizle Karavan Kampı Yapabileceğiniz 3 Yer