e
sv

KARADENİZ KARAVAN KAMP ALANLARI 3 YER

518 Okunma — 10 Nisan 2023 21:25
karavan karavan kamp yerleri karadeniz karavan kamp yerleri
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karadeniz karavan kamp alanları ; ülkemizin kuzeyinde bulunan Karadeniz bölgemizin özellikle doğu kısmı, hepimizin bildiği üzere yemyeşil doğası ve birbirinden farklı ve güzel özellikleri bulunan yaylalarıyla meşhur. Duymuşuzdur, değişken ruh haline sahip tanıdığımız Karadenizli ise, genelde bu yapısını yaşadığı bölgenin çok çabuk değişkenlik gösteren hava durumuna bağlıyor.

Hava durumunun ruh yapısına olan etkileri ayrı inceleme konusu olarak bir yana dursun ancak Karadeniz’in değişken hava durumunun olduğu bir gerçek. 😊 Günde neredeyse 4 mevsimin dahi şartlarının yaşanabildiği bu bölgede, karavanımızla yaylada kampa gittiğimizde, sabah uyandığımızda etrafı sisten dolayı görmekte oldukça zorlanabiliyorken, öğlene doğru açan güneşle doğanın renk cümbüşünü görebiliyor, akşama yakın zamanda ise sağanak yağmura maruz kalabiliyoruz. Dolayısıyla bu değişken havanın sık yaşandığı bölgede kampa giderken tedarikli gitmemiz oldukça yararlı olacaktır.

1-) PERŞEMBE YAYLASI – (ORDU)

Karavan kampı için yola koyulmuş, kampınızda karavanınızdan başka doğa ve yeşillik harici bir şey istemiyorsanız, Perşembe yaylası yeşilin her tonunu içinde barındırır bir vaziyette sizleri bekliyor. Ordu’nun Aybastı ilçesinde bulunan, 1500 metre rakımlı Perşembe yaylası sonu gözükmeyen düzlükler ve binlerce kıvrıma sahip menderesleriyle insanı adeta büyülüyor.

Perşembe Yaylası, doğal kamp alanı olması nedeniyle, işletmelerin vs bulunmadığı ve tüm ihtiyaçlarınızı önceden ayarlamanız gereken bir alan. Bu bölgede telefon dahi çekmiyor. Deyimi yerindeyse doğayla içiçe hatta “doğayla başbaşa” oluyorsunuz. Şimdi bu alanda karavan kampı yapacaklar için olumlu-olumsuz değerlendirmeler yapabiliriz.

OLUMLU OLUMSUZ

Bölgedeki doğal güzellikler, renklerin nefisliği ve birbirinden güzel manzaralar gözlerimizin ışıldamasını sağlıyor.Bölgede işletme bulunmaması nedeniyle, wc, market vb. ihtiyaçlarınızı merkezi bir yere uğrayıp önceden gidermeniz gerekiyor. Çünkü alanda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yer bulamıyorsunuz.
Bölgenin doğallığı ve doğal güzelliği sayesinde, alan doğa yürüyüşüne müsait ve bu esnada şahane manzaraları kadrajımızla yakalayabiliyoruz.Perşembe yaylasında telefon çekmiyor. Bu nedenle kamp esnasında dış dünyadan ve sosyal çevrenizden mahrum kalıyorsunuz ve dışarıyla iletişiminizi zor sağlıyorsunuz.
Perşembe Yaylası kampını, sükunet, rahat ve huzurlu bir alanda geçirmek isteyenler için birebir.Yaylanın doğallığından ve bölgesel işletmelerin bulunmadığından söz ettik. Yayla kampı olması nedeniyle alanda yaban hayatı ve doğal olarak yabani hayvanlar bulunuyor.
PERŞEMBE YAYLASI ORDU

Adres için tıklayınız.

2- HUSER YAYLASI – (RİZE)

Ciğerlerini tertemiz havayla doldurmak isteyenlere yönelik bir önerimizi daha sunuyoruz. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı 2400 m rakımlı Huser yaylası, nefes aldıkça o temiz havayı iliklerimize kadar hissedebildiğimiz, adeta bizi tazeleyen bir bölge. Oldukça yüksek bir yer olan Huser yaylasına haliyle ulaşmak biraz zorlayıcı olabiliyor. Ancak alana geldikten sonra, yer yer sis çöken eşsiz atmosferi gördüğümüzde, buraya ulaşabilmek için yaşanılan zorluklara değdiğini hissedebiliyoruz. Şimdi de bölgeye ilişkin artı-eksi hususlara göz atalım.

OLUMLU OLUMSUZ

Huser yaylası oldukça yüksek bir yer, haliyle havasını soludukça insanı adeta yeniliyor.Huser Yaylasında ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yer maalesef yok. Yaylaya çıkmadan önce ihtiyacınız olabilecek her şeyi temin etmelisiniz.
Bölge, sessiz ve sakinlik isteyenler, yalnızlığı sevenler için biçilmiş bir kaftan adeta. 😊Yaylada telefon çekmiyor. Dolayısıyla iletişim konusunda sorun yaşanabilecek bir bölge.
Yer yer sis çökmesi sayesinde, günün belli zamanlarında adeta bulutların üstündeymişçesine bir ortamda bulunmak oldukça keyifli. Bu anların fotoğraflayıp tadını çıkarabiliriz.Yayla yabani hayvanlarla karşılaşılabilecek bir bölge. Bunun yanında yolların uzunluğu ve bozukluğu değerlendirildiğinde karavan kampı yapacak kişileri karavanlarıyla çıkarken gerçekten çok zorlayabiliyor.
HUSER YAYLASI KAMPI

Huser Yaylası Kamp Alanı Adresi İçin Tıklayınız

3- KARAVAN KAMPI – ( SAMSUN )

Karadeniz denildiğinde aklımıza hep doğa, yeşillik, yaylalar geliyor. Pekala hem şehirde olup hem de karavan kampı yapmak isteyenlerin hiç mi hatrı yok? Tabi ki var. Büyükşehir belediyesinin işlettiği karavan kamp alanı, Samsun’un merkezinde bulunuyor. Merkezi konumu sayesinde, karavan kampı tatili için nokta atışı bir yer haline geliyor.

Karavanınızla Samsun’a geldiğinizde hem şehrin merkezini gezebiliyorsunuz hem de karavanınızla kampınızı yapabiliyorsunuz. Öyleyse şimdi Samsun’daki karavan kampı alanına giden kişilerin nelerle karşılaşabileceğini inceleyelim.

OLUMLU OLUMSUZ

Kamp alanı şehrin merkezinde bulunuyor. Karavan kamp tatili yapmak isteyenler Samsun karavan kampına gelerek hem şehri gezmiş hem de karavan kampı yapmış oluyor ve bir taşla iki kuş vuruyor. 😊Şehrin merkezinde olması nedeniyle, doğallığı önemseyen kişileri tatmin etmeme olasılığı bulunuyor.
Deniz kıyısında olan bu kamp alanında, plaj voleybolu, aquapark ve yürüyüş rotaları imkanı da bulunuyor.Başka kampçılar ve piknik yapanlar da bulunabileceği için, bu bölgede “doğa sessizliği” her zaman yakalanamayabilir.
İlk karavan kampı deneyimlerini yaşayanlar için, yaylalara ve daha zorlu koşullara hazırlık açısından güzel bir tercih olabilir.
KARAVAN KAMPI SAMSUN

Adres İçin Tıklayınız

Karadeniz denince aklımıza hemen deniz ve ormanlar, yeşil alanlar geliyor. Dolayısıyla karavan kampına uygun sayısız yayla alanları bulunabiliyor. Biz de bu yazımızda sizlere hoş kamp alanlarından 3 tanesini derleyip sunmaya çalıştık. Samsun’daki karavan kampı ile de şehrin içinde karavan kampı yapmak isteyenleri unutmamış olduk. Şimdiden keyifli kamplar!

Diğer yazılarımız için üzerlerine tıklayınız.

EGE BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER

-AKDENİZ BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER

-KARAVAN SEVERLER İÇİN EN İYİ 5 KAMP YERİ

 • İstanbul'un Oksijen Deposu Hacıllı Şelalesi Ve Kamp Alanı-1
  1 yıl önce

  […] Karadeniz kamp alanları yazımız için tıklayınız […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

KARADENİZ KARAVAN KAMP ALANLARI 3 YER