e
sv

EGE’DE KARAVAN KAMPI YAPILABİLECEK 3 YER

1473 Okunma — 10 Nisan 2023 08:56
egedeki en iyi kamp yerleri kamp alanları tavsiye kamp alanları akyaka kamp alanı kalemlik kamp alanı katrancı kamp alanı
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karavan kampı tutkunları, ne zaman, ne yer, ne de bölge tanımaksızın o kampı yaparlar. Karavan kampı tutkunları arasında belirli bir lokasyon belirleyip aynı yerde kamp yapmaya alışmış, adeta o alanı evi gibi benimsemiş olan, o bölgenin her yerini adı gibi bilen, karşılaşabileceği her ihtimalin farkında olan birçok kişi bulunmakta.

Bunun yanında karavan tutkularının yanında keşif ve macera hisleri de yoğun olan kişiler, hem karavanını hem kendisini bir oraya bir buraya götürmekten geri kalmıyor. İşte bu nedenle gideceği yeri şu an araştırmakta olanlar için böyle bir seri hazırladık ve yazımızda Ege’de muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz 3 farklı yeri, artısıyla eksisiyle yazımızda sizlere sunmuş olacağız.

1-) AKYAKA ORMAN KAMPI (ULA – MUĞLA)

Gökova Körfezi’nin güney kıyısında bulunan Akyaka Orman Kampı, karavan kampı severler için doğayla iç içe, huzurlu ve bol eğlenceli bir kamp deneyimi için birebir. Deniz kıyısına yakın yerde olan kamp alanının bir tarafı deniz ve kumsalken, diğer tarafı çamların yoğunlukta olduğu bir ormanla kaplı.

Şehir hayatında bir tarafımız yol diğer tarafımız bina iken, Akyaka’da yanlarımızı deniz ve ormanla paylaşmamız bizlere adeta ilaç etkisi yaratıyor. Karavan kampı yapılabilecek yer ve karavan kamp tatili yapacak olanlar için bu bölge şahane bir seçenek. Şimdi bu bölgeye gidecek olduğumuzda nelerle karşılaşacağımızı değerlendirelim.

Akyaka Orman Kampı

Adres için tıklayınız.

OLUMLU OLUMSUZ

Karavan kampı konusunda oldukça gelişmiş olan bölgenin yürüyüş, bisiklet vb. birçok spor için çok güzel güzergahlar mevcut.Bilinen bir yer olması nedeniyle zaman zaman yaşanabilecek yoğunluklar, yalnızlık isteyenlerin beklentilerini bazen karşılayamayabilir.
Kamp deneyiminiz esnasında mangalseverler de unutulmamış. Bölgede ateş yakabileceğiniz alanlar bulunuyor.
Kamp alanında hijyen konusu da unutulmamış, duş, tuvalet hatta birçok alanda bulunmayan kirlileri yıkayabileceğiniz alanlara dahi erişebiliyorsunuz.

2- KALEMLİK ORMAN KAMPI (MENDERES – İZMİR)

Kızılçam ve meşe ağaçlarıyla kaplı ormanın bulunduğu Kalemlik Orman Kampı, üç kısımdan oluşan kayalık koya sahiptir. Fiziki yapısı gereği kayalıkların, ormanın ve denizin bir arada bulunduğu bölgede, zaman geçirmek hatta karavan kampı yapmak insanın kendisine verebileceği en güzel ödüllerden birisi oluyor. Kalemlik Orman Kampında işletme bulunması sayesinde kampçılara bir çok konuda kolaylık sağlıyor. Şimdi bölgenin olumlu/olumsuz hususlarını inceleyelim.

Kalemlik Orman Kampı

Adres için tıklayınız.

OLUMLU OLUMSUZ

Bölgede işletme bulunması nedeniyle kampçıların wc, market vb. temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri mümkün.Kamp alanın yolları engebeli olması nedeniyle yolculuk esnasında konforunuzdan bir müddet ödün vermeniz gerekebilir. 😊
Orman Kampında restoran da bulunuyor ve kamp yaparken yemek yapmak istemeyenler için bu konu oldukça faydalı bir husus.
Alanda trekking, piknik alanı ve aracınızı parkedebileceğiniz yerler bulunuyor.

3- KATRANCI ORMAN KAMPI (FETHİYE – MUĞLA)

Fethiye’ye yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan Katrancı Orman Kampı, Çam ve Okaliptüs ağaçlarının bulunduğu iki ayrı koya sahip bulunuyor. Oldukça uğrak bir yer olması, şehre yakınlığı gibi nedenlerle her zaman canlı olan Katrancı Orman Parkı’nda bir çok etkinlik yapılıyor ve alanın Tabiat Parkı olması nedeniyle temiz tutulmasına oldukça dikkat ediliyor.

Alanda karavan kampı yapacaklar için karavanlara özel yerler de bulunuyor. Çam ve Okaliptüs ağaçlarıyla çevrili koyları ve denizinin güzelliği sayesinde yeşil ile mavinin şahane gösterisini izlemenin en keyifli anlarını Katrancı Orman Kampı’nda geçirebilirsiniz. Rota güzergahını Katrancı Orman Kampına sabitleyenler için şimdi alanla ilgili karşılaşabileceğimiz durumları inceleyelim.

Harita için tıklayınız.

OLUMLU OLUMSUZ

Alanda trekking, piknik ve mangal yerleri bulunuyor.Bölgeye daha önce gidenlerin yorumlarını incelediğimizde, alanın belirli zamanlarda müthiş bir yoğunluğa maruz kaldığını ve çadır ve kamp alanlarının dipdibe olması gibi durumların yaşanabileceği aktarılıyor.
Kamp severler ihtiyaçlarını bölgede bulunan işletme sayesinde karşılayabiliyor. Bölgede wc. Restoran, aile yeri, elektrik, market gibi imkanlar mevcut.Günlükçülerin de geldiği bu bölgede, yoğun günlerde günlükçülerin de kalabalığı ile birlikte ses ve gürültünün rahatsız edici boyutlara ulaştığı belirtiliyor.
Kamp deneyimini hareketli geçirmeyi sevenler Katrancı Orman Kampında yapılan çeşitli etkinlikler sayesinde isabetli bir tercih yapmış oluyor.

Ege bölgesinin gerek kıyı yapısı sayesinde bir çok koyu bünyesinde barındırması, gerek denizinin temizliği ve farklı ağaç çeşitlerinin bulunduğu kamp alanlarının denize sıfır olması, karavan kampı yapılabilecek birçok şahane bölgeyi bizlere sunmuş oluyor. Her biri birbirinden güzel birçok kamp alanını görsek de, beklentilerimiz ve kamp deneyimimizde yaşamak istediklerimiz doğrultusunda yapacağımız incelemelerle en uygun yeri seçmek en mantıklı yol olarak görünüyor. Keyifli kamplar!

Diğer karavan yazılarımızı okumak için üzerlerine tıklayınız.

-KARAVAN SEVERLER İÇİN EN İYİ 5 KAMP YERİ

-AKDENİZ BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER

-KARADENİZ BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER

 • KARADENİZ KARAVAN KAMP ALANLARI GİDİLECEK 3 YER
  1 yıl önce

  […] –EGE BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER […]

  yorum beğen
 • AKDENİZDE KARAVAN KAMP YERLERİ İÇİN 3 YER TAVSİYESİ
  1 yıl önce

  […] -EGE BÖLGESİNDE KARAVAN KAMPINA UYGUN 3 YER […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

EGE’DE KARAVAN KAMPI YAPILABİLECEK 3 YER