e
sv

İlkbaharda İstanbul Gezilecek Yerler

655 Okunma — 14 Mart 2023 08:47
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlkbaharda İstanbul gezilecek yerler tüm güzelliğiyle doğa tutkunlarını çağırıyor. Tabii İstanbul gibi bir şehrin her mevsimi başka da… Özellikle ilkbaharı burada yaşamanın tadı ayrı oluyor.

Siz de ‘baharın keyfi İstanbul’da çıkar.’ Diyen biriyseniz, ziyaret etmeniz gereken nâdide rotalar için, hemen içeriye buyurun!

İlkbaharda İstanbul Gezilecek Yerler Neler?

Her tarafı rengârenk çiçeklerin sardığı bahar mevsiminde şehirlerin şehri İstanbul, ihtişamıyla göz kamaştırıyor. Zira bu aylarda tabiat kış uykusundan uyanıp canlanıyor, hayran bırakan manzaralar boy göstermeye başlıyor.

İşte bunlara bütün görkemiyle tanık olabileceğiniz, ilkbaharda İstanbul’da gezilecek yerler:

1.    Atatürk Arboretumu

Kelime anlamı olarak ‘arboretum’, ‘botanik bahçe’ demek. Burası, taşıdığı isme uygun olarak bünyesinde muhtelif bitkilere yer veriyor. Envâi çeşit egzotik ve endemik bitkinin bulunduğu yerde ilkbahar, marifetlerini ustalıkla sergiliyor.

Mükemmel bir görsel şölene şahitlik edeceğiniz bu yer, doğa ile tarihin uyumunu bir araya getiriyor.

2.    Anadolu Kavağı:

Sessiz-sakin bir balıkçı kasabası olmasıyla ön plana çıkan bu destinasyon, ilkbaharda İstanbul gezilecek yerler arayışına tam mânâsıyla yanıt veriyor. Şehrin salaş bölgelerinden birisi olan bu yer, özellikle de Yoros Kalesi ve Kafesi ile büyük rağbet görüyor.

3.    Belgrad Ormanı:

Piknik, kamp ve doğa yürüyüşü için tercih edilen bu rota, şehirden kaçmak isteyenlerin ilk adresleri arasına girmeyi başarıyor. Tarihi su kemerleri ve bentlerle süslü bu orman, muhteşem göl manzarasıyla tam not alıyor.

Bu arada kamp demişken;

Son bir not; Belgrad Ormanı ATV, bisiklet turu gibi aktiviteler için de gayet ideal. Çocuk alanları ve egzersiz için özel yerler de mevcut.

 • Google Maps üzerinde görüntülemek için tıklayın!

4.    Emirgân Korusu:

Burası, Lâle Festivali ile ilkbaharda İstanbul gezilecek yerler arayışının çözüm noktası oluyor. Ayrıca; Sarı, Pembe ve Beyaz Köşk olarak birbirinden kıymetli tarihi yapılar burayı eşsiz kılıyor.

5.    Yıldız Parkı:

Beşiktaş’ta konumlanan bu yer, büyüleyici atmosferi ve renk cümbüşünün hâkim olduğu doğasıyla ilgi uyandırıyor. Burayı tercih sebebi hâline getiren şeyler ise; Malta ve Çadır Köşkleri, bir de Tarihi Kır Kahvesi…

Sonuç: İlkbaharda İstanbul Gezilecek Yerler ile İlgili Genel Değerlendirme

Köklü tarihi ve muazzam doğasıyla İstanbul, hem günübirlik hem uzun süreli tatillerin ilk duraklarından. Burası, bilhassa ilkbahar döneminde doğanın görmediğiniz cilvelerine tanık olabileceğiniz bir yer. Tabiatla iç içe olmak, ânı yaşayıp huzur bulmak istiyorsanız burası tam sizlik!

Her köşesinde benzersiz fotoğraf kareleri sunan, kartpostallık manzaralara ev sahipliği yapan İstanbul emrinize âmâde! Boğaz’ın tepelerini süsleyen erguvanlar mı dersiniz, çeşit çeşit lâleler ve güller mi? Hepsi sıraya dizilmiş, İstanbul’da ilkbaharın tadına varmak isteyenleri bekliyor.

Öyleyse siz de bu güzelliklerden mahrum kalmayın! En yakın zamanda İstanbul’u keşfe çıkarak bu mümtaz şehrin ruhunuza muhteşem bir dokunuş yapmasına izin verin!

Eğer ilkbaharda İstanbul’da nereye gidilir? Diye merak edenlere başka önerileriniz varsa yorumlarınızı esirgemeyin!

 • İstanbul Kahvaltı Mekanları – En İyi Kahvaltı İçin 4 Mekan
  12 ay önce

  […] İlkbaharda İstanbul Gezilecek Yerler […]

  yorum beğen
 • İstanbul’a Yakın Gezilecek En Güzel 5 Yer – Nerelere Gitmeli
  1 yıl önce

  […] Bir diğer İstanbul  gezisi yazımızı okumak için Buraya Tıklayınız! […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

İlkbaharda İstanbul Gezilecek Yerler