e
sv

Prag Gezilecek Yerler ( En İyi 9 Yer)

594 Okunma — 13 Nisan 2023 15:12
Prag Gezilecek Yerler pragta gezilecek en iyi yerler
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Orta Avrupa’da en cazip gelen ve kişiler için son derece tercih edilen Prag gezilecek yerler oldukça fazladır. Görülmesi gereken yerler oldukça fazla ve çok çeşitlilikte yer aldığından kişilerin burada sıkılması nerdeyse imkansızdır. Bu nedenle kişiler Prag’a gitmeye karar verdiklerinde en iyi şekilde gezilecek ve görülecek yerleri bulabilirler. Şehrin herhangi bir sokağında bile gezilmesi halinde kişilerin eğlenmesi ve huzurlu şekilde günlerini geçirmesi son derece mümkündür.

Turistik yerler açısından Prag şehri kişilerin istedikleri hemen her özellikleri sunmakta ve rahatlıkla gezebilme imkanı vermektedir. Bundan dolayı Prag’a gitmek isteyenler, burada tatil yapmak isteyenler ya da sadece burayı gezip görmek isteyenler için pek çok farklı yer bulunur. Prag’da adım atılmakta olan her yer neredeyse tarihin izlerini ve de güzel özelliklerini barındırır. Bu sayede Prag’da nereler gezilir? Konusunda şu yerlerin belirtilmesi mümkün olur:

NERELERİ GEZMELİ – PRAG GEZİLECEK YERLER

 1. Prag Kalesi / Prague Castle

Guinness Dünya Rekorlarına girmiş olan Prag kalesi şehirde en büyük ve de sembolik kale olmasından dolayı pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve de ziyaretçiler için ilgi çekici olmaktadır. Kişilerin için daha çok nöbet yapan askerlerin izlemesi amacıyla tercih edilen bir yer olsa da sunulmakta olan eşsiz manzarası ile birlikte görkemli yapısı da kişilerin dikkatini çeker. Bu kale Çek Cumhuriyeti yöneticilerinin ikamet etmekte oldukları yer olarak bilinir.

Günümüzde ise Cumhurbaşkanının resmi konutu olarak da kullanılır. Burada hem saray olarak kullanım hem de dini yapılar, diğer cazibe merkezleri de bulunmaktadır. Kalenin arazisine giriş ücretsiz olduğu için kişiler istedikleri zaman buraya gidebilmekte ve ziyaret edebilmektedir. Kişilerin bu kaleyi keşfetmesi ve de dolaşması için yarım gününün olması gerekir. Prag’da ne yapılır? Konusunda kişiler bu kaleyi görebilir.

 1. Prag Eski Kent Meydanı
Prag Eski Meydan

https://goo.gl/maps/G5AMJ75rCEbuQ3Tu5

Old Town yanı eski kent anlamına gelen bu alan oldukça dikkat çeken ve de çok güzel yapıları barındıran yanları ile kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Şehirde en çok ziyaret edilmekte olan bir alan olmasından kaynaklı da oldukça popülerdir. Şehirde gezilmesi ve görülmesi gereken yerler içerisinde bu alan yer aldığı için her zaman dolu ve de kalabalığın ziyaret ettiği bir alandır.

 1. Altın Yol

Golden lane olarak bilinmekte olan altın yol Prag’daki en turistik ve de popüler olan alanlardandır. Bu yol son derece görülebilecek özelliklerdedir. Bu sokak adını 17. Yüzyılda burada yaşamakta olan kuyumculardan almaktadır. Tarihi bir sokak olduğu için de hala varlığını devam ettirmesinden dolayı oldukça önemli bir sokaktır. Sokakta sevdikleriniz ile yürümek ve vakit geçirmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Prag popüler yerler içinde bu yol tercih edilebilir.

 1. Astronomik Saat Kulesi

Eski kent meydanının tam ortasında ve de merkezinde yer almakta olan bu harika yapı şehirdeki en ikonik inşalardan biridir. Astronomik saat kulesi hem görkemi hem de mimari tasarımı sayesinde kişileri son derece büyülemektedir. Turistlerin ev de merak edenlerin saatlerce karşısında bekleyerek her saat başı saatte yer alan figürlerin hareket etmesini izledikleri bir yerdir.

 1. Karl Köprüsü

Prag içerisinde en ünlü ve görkemli olan yapılardan ve yerlerden biri olan Karl Köprüsü her turistin mutlaka uğramak istediği ve gece gündüz ziyaret ettiği yerlerdendir. Şehrin en güzel manzarasını görebilmek ve de kişilerin bu manzarayı doyasıya sağlamak açısından konumu ve de manzarası oldukça güzeldir. Kişiler gece gündüz demeden bu manzarayı kaçırmamak ve keyifli şekilde seyretmek adına bu köprüyü mutlaka ziyaret etmemelilerdir.

Ücretsiz şekilde görülebilecek olan bu köprü ziyaretçilerine hem yürümek ve gezmek hem de bu manzaranın tadını çıkarmak için fırsat sunmaktadır. Bu nedenle Prag en güzel manzaralar için bu köprüye gidilmesi ve mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir.

 1. Dans Eden Ev

Prag’da yer almakta olan bu yapı oldukça popülerdir. Bazıları tekme atarken bazıları da bir diğerini iteklerken bu pozları yakalamak son derece mümkün olur. Herkesin farklı bir poz verme yarışına girmesiyle bu bina kişilerin adeta gözdesi olmuştur. Bundan dolayı her karenin içinde bu binayı görmek oldukça mümkündür.

 1. Lennon Duvarı

Oldukça dikkat çekici ve de rengarenk olan görünümü ile bu duvar özellikle de gençler için sıklıkla tercih edilmektedir. Gençleri kendine çekebilen ve de oldukça ziyaretçisi olan bu duvarın çekim merkezi olduğunu belirtmek doğru olur. Prag’da mutlaka görülmesi gereken yerler içerisinde kesinlikle bu duvarda yer almalıdır.

 1. Tyn Kilisesi

Prag’da en tanınmış ve de ziyaret edilmekte olan yapılardan biri Tyn kilisesidir. Öncelikle kilise son derece ihtişamlı ve de binanın mimari yapısı itibariyle büyüleyici ve de etkileyicidir. Bundan dolayı kişiler bu binadan etkilenerek istedikleri zaman ziyaret edebilir ve de bu görkemli olan binayı gezerek keşfedebilir.

prag gezilecek yerler

İç mekan süslemeleri ve de dikkat çeken yapısı ile Prag dini yapılar içerisinde bu kilisenin ayrı bir önemi bulunur. Kilisenin kökenleri çok daha eskiye dayanmakta ve de insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Dış mimarisi gotik tarzda ve iç mekanda barok tarza rastlamak mümkün olduğundan buranın birçok kez restore edildiğini anlamak mümkün olur.

 1. Petrin Gözlem Kulesi ve Tepesi

Prag’da yer alan bu alan oldukça yeşil ve de insanların daha huzurlu şekilde gezmesini dağlayan doğal yapıdadır. Bundan dolayı doğayı ve de yeşili sevenler için bu alana gitmek son derece mantıklı ve de iç açıcıcı olmaktadır. Manzarayı da istediğiniz şekilde seyredebileceğiniz bir alan olmasından kaynaklı Prag’da doğal güzellikler burada saklanmış durumdadır.

Dipnot : Prag vize istiyor mu ? Sorusuna karşılık evet prag Türk vatandaşlarından vize istiyor. Schengen vizeniz varsa özgürce dolaşabilirsiniz.

YUNANİSTAN GEZİLECEK YERLER -3 DURAK YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ!

Prag Büyük Elçiliğimiz Web Sayfası

Sıradaki içerik:

Prag Gezilecek Yerler ( En İyi 9 Yer)