e
sv

En ucuz seyahat rotaları

515 Okunma — 05 Mart 2023 07:57
Merhaba, günümüz şartlarında herkes kendisini sıkışmış hissettiğinde veya rutininden çıkıp hayatında bir nebze de olsa değişiklik olsun diye uzaklaşmak istiyor; fakat herkesin aklındaki en
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En ucuz seyahat rotaları günümüz şartlarında herkes kendisini sıkışmış hissettiğinde veya rutininden çıkıp hayatında bir nebze de olsa değişiklik olsun diye uzaklaşmak istiyor; fakat herkesin aklındaki en önemli soru, az bütçeyle nereye gidebilirim? İşte bu sorunuzun yanıtını aşağıda hazırlamış olduğumuz yazıda bulabilirsiniz.

yol açık
Yol AÇIK

Öncelikle yurt dışına seyahat etmek istediğimizde en önemli sorun vize olduğu için rotamızı belirlerken vize istemeyen ülkelere göz atmalıyız. Ayrıca gitmeye karar verdiğiniz ülkenin para biriminin Türk Lirası karşısındaki değeri de oldukça önemli, eğer para birimi TL karşında çok değerli bir ülke seçerseniz seyahati ne kadar ucuza getirmek isteseniz de orada yapacağınız harcamalar ile ülkeye beş parasız dönme ihtimaliniz artacaktır, o yüzden yapacağınız ekstra harcamaları mümkün olduğu kadar göz önünde bulundurmanız gerekecek, araç kiralama, ki araç kiralamanız gerekirse burada yakıt fiyatları da devreye giriyor, dışarıda yemek, ekstra harcamalar gibi, bu önemli bir konu. Sonrasında ise gittiğimiz ülkede kendimizi güvende hissetmeliyiz ve ayrıca gittiğimiz ülke bize istediğimizi vermeli yani eğlence, tarih, kültürel olarak ne istediğinizi belirleyip daha sonra aşağıda yazan rotalardan birini seçip seyahat etmeye başlayabilirsiniz.

SIRBİSTAN

Sırbistan deyince tabi ki aklımıza ilk gelen yer Belgrad ve bu şehir başlı başına görülmesi, keşfedilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ama Karlofça gibi Osmanlı tarihini görebileceğiniz şehirleri de gözden kaçırmayın.

SHARM EL SHEIKH

Dalmayı seviyorsanız mutlaka seyahat etmeniz gereken yerlerden bir de Sharm El Sheikh, dalmanın yanında safari turları ve daha birçok güzelliği ile tekrar gitmek isteyeceğiniz yerlerden biri olacağından eminiz.

FAS

Kazablanka ve Marakeş anlatılmaz gidilip görülür denilecek yerlerin başında geliyor. Kendisine has mimari tarzı ile farklı tatları da seviyorsanız rotanızı mutlaka Fas’ a çevirmelisiniz.

ÜRDÜN

Tarih deyince de Ürdün dediğinizi duyar gibiyiz. O kadar çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu harika yerleri gezmeye Petra’ daki Kayıp Kent’ ten başlayabilirsiniz.

MAKEDONYA

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi ile gezilip görülecek o kadar çok yer var ki anlatamaya nereden başlayacağımızı bilemedik. Siz en iyisi hemen uçak biletinizi alıp bu yerleri keşfetmeye başlayın!

Sıradaki içerik:

En ucuz seyahat rotaları