e
sv

Mısır Vizesi Kalktı Mı | Mısır Konsolosluğu Duyurdu => 2023 Güncel

538 Okunma — 26 Nisan 2023 11:50
Konsolosluk açıklamasına göre, “15.04.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’den Mısır’a seyahate edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize alma zorunluluğu kaldırılmıştır. Konsolosluğumuzdan vize almadan Mısır’a seyahat ederek vizenizi Mısır’a varışta
avatar

Editor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mısır vizesi kalktı mı ? Detayları bu yazımızda işliyor olacağız. Hepimizin merak ettiği bir soruydu. Mısır resmi açıklamalar doğrultusunda 15 Nisan 2023 itibariyle Mısır kapıda vize uygulamasına geçti.

Yani konsoloslukta evrak derdiyle uğraşmanıza gerek kalmadı.

Mısır Konsolosluğu Resmi Açıklama

Konsolosluk açıklamasına göre,15.04.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’den Mısır’a seyahate edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize alma zorunluluğu kaldırılmıştır. Konsolosluğumuzdan vize almadan Mısır’a seyahat ederek vizenizi Mısır’a varışta Mısır Havalimanından alabilirsiniz. Yine de seyahatiniz öncesi kurumumuzdan vize almayı talep etmeniz durumunda RESMİ FACEBOOK sayfamızdan randevu oluşturarak ve yine aynı sayfamızda belirtilmiş evraklarınızla konsolosluğa gelerek vizenizi bastırabilirsiniz.

Mısır Resmi Facebook Sayfası

Mısır Konsolosluğu Resmi Facebook Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız
mısır vizesi kalktı mı
Egyptian sphinx. Cairo. Giza. Egypt. Travel background. Architectural monument. The tombs of the pharaohs.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır ?

Vizesiz Mısır turu yapmak için işte fırsat 🙂 başvurduktan sonra 6 ayı bulan vize onay süreci tarihe karıştı bu fırsat değildir de nedir. 🙂

Konsolosluktan aldığımız bilgiye göre Mısır artık hiçbir evrak talep etmiyor. Konsolosluğun söylediğine göre evrak sunmadan sadece pasaportunuz ile Mısır Havalimanından vize alabilirsiniz veya konsolosluğun adresinden güncel banka hesabınız , pasaportunuz ve güncel biletinizi göstererek vizenizi gitmeden de bastırabilirsiniz.

Önceden istenen belgeler işte bunlardı ; nelerden kurtulduğumuza bir bakalım 🙂

Mısır vizesi için konsolosluğa hangi evraklar gerekiyordu Tıklayınız

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mısır Vizesi Kalktı Mı | Mısır Konsolosluğu Duyurdu => 2023 Güncel